Son Yazı

örgü eldiven modelleri

admin 11 Eyl 2015 0 Yorum

Örgü eldiven modelleri kışın gelmesi ile beraber, dışarıda yanımızdan ayırmadığımız eldivenler bu sene de oldukça moda. Kimi zaman dantel işlemesi ile kimi zaman da örgü ile şekillenen eldivenler sadece sıcak tutmayıp, görünüş itibarı ile de oldukça dikkat çekmektedir. Anneler, bebekleri ya da çocukları için, onları soğuktan koruma amaçlı örgü eldivenleri oldukça tercih etmektedirler. Yapılışının kolay ve maliyetinin ucuz olması, örgü eldivenlerin seçilmesinin nedenleri arasındadır.

Farklı türleri bulunan örgü eldiven modellerinin çeşitlerinden birisi ise parmaksız örgü eldivenlerdir. Üst tarafında bulunan ve sık örülen parça, kimi zaman parmakları kapatır, kimi zaman da yukarı iliştirilerek, parmakların açıkta kalmasına olanak sağlar. Bu tarz eldivenler, hem farklı çeşitlere olanak sağlarken hem de eldivenin asıl işlevini yerine getirmesini de mümkün kılar.

Farklı numaradaki şişlerle, değişik örgü motifleri ile oluşturulan eldivenler, farklı tarzdaki yün ipliklerin birleşmesi ile ortaya renk renk, çeşit çeşit eldivenlerin oluşmasına olanak sağlar. Kimi zaman da çocuklar için oluşturulan eldivenlerde, eldivenin üst tarafına dikilen farklı figürler de çocukların ilgisini çekmektedir.

Yorum Yap

Sosyal Ağ'larda Biz

Telif Hakkı 2015 © Fiyasko. Tüm Hakları Saklıdır.