Son Yazı

Abiye kıyafetler

admin 13 Ağu 2015 0 Yorum

Abiye kıyafetler hayatımızın bir parçası ve gereksinimidir. Ancak kıyafet yapımının gelişmesi tekstil sektörünün ilerlemesi ve sosyal hayatın gelişmesi ile kıyafetler değişiklik ve farklılık kazanmıştır. Günümüzde günlük tercih edilen kıyafetler ile özel günlerde giydiğimiz kıyafetler büyük farklılık göstermektedir. Spor, iş, düğün, balo gibi her alana göre kıyafet seçimi değişmektedir. Düğünlerde evlenen insanlara yakınlığını ve şıklığını kıyafetlerle belli eden insanlar, özel günlerde de şıklığı ve farklılığı temsil etmek adına abiye kıyafetler ortaya çıkmıştır.

Abiye, şıklığı ve zarifliği anlatan kelime anlamı ile abiye modeli adı altında özel kıyafet modelleri ortaya çıkmıştır. Abiye modelleri bayanlara ve erkeklere göre farklılık gösterse de genel olarak bayanlar için çalışmalar yapılmaktadır. Abiye kıyafet modelleri kısa, uzun, taşlı, pullu, ipek vb. birçok malzemeden üretilebilen ve insanlara sunulan kıyafetlerdir.

Abiye kıyafetler gösterişli ve süslü olmaları ile tanınmış ve modacılar da bu konuya eğilim yapmıştır. Abiye kıyafetleri günümüzde çok rağbet gören ve tercih edilen kıyafetler arasındadır. Modacılar mevsimlere göre abiye kıyafet tasarlamaktadır.

Yorum Yap

Sosyal Ağ'larda Biz

Telif Hakkı 2015 © Fiyasko. Tüm Hakları Saklıdır.