Son Yazı

örgü kazak modelleri

admin 15 Ağu 2015 0 Yorum

Örgü kazak modelleri geçmişten günümüze sürekli devam ettirilen ve geliştirilen bir sanat olup örgü kıyafetler modaya da yansımıştır. Örgü modelleri çeşitlilik gösterse de en çok bebek elbiselerinde kışlık kıyafetlerde karşımıza çıkmaktadır. Bebekler için örülen yelekler, elbiseler, şapkalar ya da örtüler günümüzde bloglarda sıkça yer alan konular arasındadır.

Örgü kıyafetlerin moda olması ilk olarak hep bilinen bebekler için örülmüş kazaklar, elbiseler ve çoraplar ile dikkat çekmiştir. Sonrasında bu kıyafetleri yetişkinlere uyarlayan moda tasarımcıları bomba etkisi ile takipçilerine sunmuştur. Örgü kıyafetlerin cazibesi renkler ile birleştiğinde büyük bir ilgi alanına sahip olmuştur. Örgü şallar bu yılın moda rengi lacivert ve bordo gibi pastel tercihlerdir. Örgü elbiselerde rengârenk desenlerin yanında düz örülmüş elbiselerde tercih edilmektedir. Uzun veya kısa olarak kullanılan örgü tunikler ise modanın vazgeçilmezlerindendir.

Örgü modelleri sıkça karşımıza çıkan ve el emeğinin klasik modanın eskimeyeceğini, önemini bir kez daha hatırlatan modellerdir. 7’den 70’e her insanın örgü modelli kıyafetleri, çantaları ya da buna benzer eşyaları mutlaka bulunmakta ve hatıra kalmaktadır.

Yorum Yap

Sosyal Ağ'larda Biz

Telif Hakkı 2015 © Fiyasko. Tüm Hakları Saklıdır.